To chłopiec! Będziemy mieć syna! +Lawendowe zdjęcia


GŁÓWNA, PARENTING / poniedziałek, Lipiec 29th, 2019

Chłopiec czy dziewczynka? Jedno z najczęściej słyszanych przez przyszłą mamę pytań… Od dziecka w wyobraźni widziałam się jako mamę dziewczynki. Myślałam o tym, że fajnie byłoby mięć też syna, ale na pewno nie pierwszego.  Dla córeczki wybrałam imię już lata temu, marzyłam o tych ślicznych ubrankach, warkoczykach i wspólnych zainteresowaniach. Kiedy zaszłam w ciążę z każdej strony słyszałam też, że na pewno to dziewczynka bo do mnie pasuję córka. Chłopiec? No, może kiedyś…

lawenda

2 kreski i przeczucia

Kiedy robiłam test ciążowy i nieśmiało wyłoniła się druga, blada kreska pierwszą myślą, która przeszła mi przez głowę było „To będzie chłopiec”. Szybko zapomniałam o tej myśli. Przypomniała mi się dopiero po czasie, kiedy usłyszałam, że często to właśnie to pierwsze przeczucie przyszłej mamy na początku ciąży bywa właściwe. Później nie myślałam już o tym, ale gdzieś tam w środku chyba czułam. Pamiętam, że pierwsze inspiracje których szukałam na pintreście dotyczyły pokoiku dla chłopca. Tłumaczyłam to sobie tym, że dla dziewczynki mam już wszystko zaplanowane i nie potrzebuję inspiracji a poszukam dla chłopca tak „na wszelki wypadek”

USG pierwszego trymestru

Pierwsze usg gdzie było widać cokolwiek mieliśmy w 13 tygodniu. Nie spodziewałam się na nim usłyszeć niczego na temat płci naszego dziecka, jednak w pewnym momencie nasz lekarz zapytał czy wybraliśmy imiona dla dziecka. Po podaniu ich lekarzowi ten stwierdził, że imię dla chłopięce brzmi dużo ładniej i pokazał Nam na usg swoje podejrzenia dotyczące płci. O tej metodzie pisała na swoim blogu mamaginekolog więc nie była to dla mnie nowość. Nie poczułam zawodu ani rozpaczy a zdziwienie. Wyszłam z gabinetu z lekkim WTF na twarzy, bo jakoś w mojej głowie nigdy nie spodziewałam się usłyszeć, że to będzie chłopiec mimo przeczuć w głębi serca. Szybko poczułam radość, zwłaszcza widząc ją w oczach mojego męża.

Mama chłopca

Wiem, że bycie mamą chłopca będzie dla mnie wyzwaniem. Czuję też bardzo dużą odpowiedzialność aby wychować Go na człowieka wartościowego i z zasadami. Wiem też jak dużą role w życiu mojego syna będzie spełniał mój mąż. Wyobrażam ich sobie razem i bardzo bym chciała, żeby udało Nam się pokazać mu to co w tym świecie piękne, nauczyć zasad którymi Naszym zdaniem powinien kierować się mężczyzna. Wyzwanie, bo w mojej rodzinie niewielu mamy chłopców. Zobaczymy jak to będzie 🙂 Niebawem pokaże Wam co dla tego malucha kupiliśmy, bo wyprawkę mamy prawie gotową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *